Урок 2
Робота з інформаційними джерелами
Вибір та обґрунтування теми проєкту
Планування роботи з виконання проєкту
Розробка ескізного малюнка
Мотивація навчальної діяльності
Підставка для гаджета є практичним виробом, який допомагає тимчасово розміщувати смартфон, планшет або інший пристрій у зручному місці на столі. На самій підставці гаджет можна заряджати, використовувати для перегляду інформації тощо. Якщо відразу ставити гаджет на підставку, його завжди можна знайти. Є багато різноманітних конструкцій виробу з різних матеріалів.
У магазинах, по телебаченню, в соціальних мережах ви бачите велике розмаїття виробів. Частину з них можна виготовити власноруч, маючи у своєму розпорядженні підручні інструменти й матеріали. Для цього потрібно знайти інформацію про технологічний процес виготовлення вподобаного вами виробу. Підставка під гаджет – необхідна в домі річ (і не одна), яку можна виготовити самостійно.
Відповідь на питання «Як?» і є метою нашого уроку
Викладання нового матеріалу
Робота з інформаційними джерелами
Історична довідка
Історія створення підставок і поличок сягає глибокої давнини, коли люди шукали шляхи для вирішення таких питань, як облаштування свого житла. Ще наші далекі предки усвідомили необхідність твердої чистої поверхні, яку можна було розкласти їжу і поставити якісь предмети.
Ми живемо за доби розвитку інформаційних технологій. Широкого поширення набули мобільні телефони, які на даний момент є практично у кожного. Саме вони підтримують зв'язок між нами та нашими коханими, тримає нас у курсі всіх новин та розважає у вільний час. Пам'ятається, до появи цього "помічника", зв'язатися чи застати когось вдома за міським телефоном було дуже складно. Зараз все кардинально змінилося, телефон у нашому житті - це не рідкість і не розкіш. Мобільний зв'язок став доступним і популярним у всьому світі. За допомогою мобільного мами можуть зателефонувати своїм дітям будь-якої хвилини і дізнатися де вони, що з ними і як вони. Можна порадувати свою бабусю чи дідуся дзвінком, дізнатися про самопочуття та за потребою прийти на допомогу. Якщо раптом запізнюєшся на важливу зустріч - у тебе завжди є можливість повідомити про затримку.
Ми підтримуємо зв'язок цілодобово і практично в будь-якій точці світу - це одна з переваг кишенькового телефону. Але не все ідеально, як начебто. Мобільний зв'язок має кілька мінусів. Один із них - залежність. Суспільство настільки прив'язане до своїх гаджетів, що майже хвилини не випускає їх з рук. Адже телефон ним замінює все - кожну хвилину хтось у Фейсбуці ставить лайки, додається до друзів чи постить записи. Вони можуть відволікати своїх друзів від навчання, роботи чи завадити відпочивати після важкого трудового дня. І не секрет, що школярі під час уроків сидять на різних чатах, не слухають вчителів, не працюють на уроках. Звісно, кожен учитель нагадує школярам правила користування стільниковими телефонами. Але не всі дотримуються цих правил.
Тому вирішено зробити підставку для телефонів. Ця підставка призначена для того, щоб кожен учень особисто ставив телефон, а після уроку забирав його. Таке рішення ізолює учнів від телефону протягом уроку. Вважаємо, що така підставка набуде популярності, стане справжнім помічником вчителя, а також навчить школярів жити і працювати без телефону.
Призначення підставок
Підставка— пристрій, на який щось ставлять.
Інколи ми стикаємо з такими проблемами при виборі підставки під телефон:
- важко знайти відповідну модель підставки, а якщо і є, то ціна занадто висока;
- невідповідність інтер’єру кімнати;
- конструкційні недоробки зразків у продажу.
Реальне рішення - це самостійне виготовлення відповідної інтер'єру, оригінальної та нескладної конструкції підставки, з невеликими витратами на придбання матеріалів.
Види підставок під гаджет
Серед різноманітності мобільних аксесуарів підставка для смартфона може похвалитися великим вибором моделей від найпростіших і бюджетних до стильних і дорогих різновидів.
За місцем застосування прийнято розрізняти:
- підставки для плоских поверхонь на кшталт стільниці;
- аксесуари для транспорту: автомобілів, велосипедів;
- універсальні різновиди.
Крім стандартних бувають:
- 3D підставка для телефону;
- круглий утримувач;
- аксесуар, забезпечений отвором для зарядки під час зберігання;
- підставка з можливістю підключити колонки і відтворити міні-кінотеатр.
- За допомогою клеєвої основи.
- Механічним способом.
- Присоскою.
- Тримати телефон завжди перед очима.
- Користуватися GPS навігацією в поїздці.
- Комфортно слухати і перемикати музику, не боячись виронити гаджет або зачепити навушник.
- Користуватися камерою смартфона як відеореєстратором.
- Засікати пройдену відстань і витрачену на цей час.
- Деякі моделі підставки для телефону забезпечені захисними чохлами, тому телефон можна кріпити і використовувати в будь-яку погоду.
- пластику;
- металу;
- натурального дерева;
- тканини;
- паперу;
- кераміки.
- канцелярських скріпок;
- зажимів;
- олівців;
- пластикових карток;
- пляшок;
- детальок лего та іншого.
Ознайомившись з інформаційними джерелами зробимо висновок.
Підставку для гаджета можна виготовити з будь-яких матеріалів, головне, щоб вона гармонійно вписалася в інтер"єр кімнати, мала універсальну конструкцію,
Вимоги до виробу
- Естетичні – відповідність моді, кольорове співвідношення, кольорова гамма, матеріали, прикрашання .
- Технологічні – простота у виготовленні, правильність у техніці.
- Функціональні – практичне у виконанні, правильна конструкція.
- Ергономічні (практичні) – зручність у виконанні.
- Економічні - вигідність у виконанні, дешеве виконання, дешева ціна, невелика у праці.
Вибір та обґрунтування теми проєкту
Планування роботи з виконання проєкту
Розробка ескізного малюнка
1. Постановка мети й завдань проекту.
2. Вибір об'єкта проектування та доцільність його виготовлення.
3. Підготовка історико - технічної довідки про об'єкт проектування
4. Обґрунтування вибору кращої ідеї для реалізації проекту на основі проведених досліджень. Створення ескізу власного виробу.
Смартфони і телефони міцно увійшли в наше життя. Без них - нікуди. Ви коли-небудь рахували, скільки разів за день ви берете смартфон чи планшет в руки і скільки часу ви на нього витрачаєте.Телефон з нами по життю ‒ ми не випускаємо його з рук майже ніколи. Багатьом людям уявити свій день без телефону не просто тяжко ‒ неможливо! Але цього разу не про сучасні ґаджети та їх роль в нашому побуті.
Для зручного користування смартфонами чи планшетами (які бувають, як компактними, так і дуже великими) було придумано чимало підставок які комфортно розташовують гаджет горизонтально, вертикально, допомагають організувати і тримати в одному місці аксесуари: зарядний пристрій, навушники, шнури та інше.
Якщо ви не хочете витрачати гроші і час на пошуки ідеальної підставки для свого смартфона, ви можете зробити її самостійно! Для цього потрібно лише трохи фантазії, бажання, крапелька творчості та деякі підручні матеріали.
3. Підготовка історико - технічної довідки про об'єкт проектування.
- Опрацювати інформаційні джерела (журнили, енциклопедії, інтернет) та скласти коротку інфодовідку про види підставок для гаджета.
4. Обґрунтування вибору кращої ідеї для реалізації проєкту на основі проведених досліджень. Створення ескізу власного виробу.
- За допомогою інформаційних джерел (журнали, підручники, інтернет) знайти 3-4 моделі-аналоги підставки для гаджета своїми руками.
- Ознайомитися з сучасним асортиментом виробів.
- Уважно проаналізувавши асортимент зробити власний ескіз виробу, який будете виготовляти.
Приклади моделей-аналогів
"Чохол" |
"Підвіска-кишеня" |
"Слоник" |
"Мішечок" |
Домашнє завдання: Записати в зошит
організаціно-підготовчий етап проєкту та
створити ескіз власного виробу.
Результат роботи надіслати на ел.пошту vika6531@ukr.net
Немає коментарів:
Дописати коментар