середа, 13 січня 2021 р.

6 клас 13.01.2021

 

Проєкт «Декоративні квіти»

Квіти – невичерпне джерело натхнення! Це – прикраса нашої планети. Іноді кажуть, що відсутність квітів вдома вказує на брак смаку хазяїна. Все, що є гарне в природі, людина полюбляє копіювати.

 І квіти – не виняток. Невичерпна краса живої природи надихає нас на створення штучних квітів. Вишукані троянди, скромні ромашки, вогняні маки, тендітні орхідеї  прикрасять вашу оселю, одяг, зачіску, створять неповторний святковий настрій.

    Люди завжди намагалися прикрасити своє житло, одяг чимось незвичайним, приємним - тим, що радує око і зігріває душу. Традиція прикрашати свій будинок, одяг квітами йде корінням далеко в минуле. Різні джерела по-різному датують появу штучних квітів в житті людини. В першу чергу, це, звичайно ж, цікаво було жінкам. Одним з найперших згадок про штучні квіти було виявлено вченими ще в 3000 році до нашої ери. Вважається, що перші штучні букети з'явилися в Стародавній Греції і Стародавньому Китаї. Спочатку це були живі і висушені квіти, потім вже - із золота і порцеляни. Досить дорога, але вишукана прикраса, яка була доступна далеко не всім. 
    В середні віки в Європі при оздобленні храмів, монастирів, під час проведення релігійних свят також застосовували штучні квіти. Уже в цей же час стали з'являтися модні акценти в одязі, де використовувалися всілякі штучні елементи декору. 
Зараз штучні квіти з тканини щільно увійшли в наше життя. Є такі вироби, котрі відразу неможливо відрізнити від справжніх. Вони супроводжують нас всюди: на весіллях, як декор одягу, інтер'єру. 
Останнім часом підвищилась зацікавленість до дизайну помешкань. І, як наслідок, до флористики та фітодизайну. Сучасна флористика містить в собі і аранжування живими та штучними квітами та сухими рослинамиТому сьогодні ми ознайомимося з історією виникнення декоративних квітів, розглянемо види матеріалів для іх виготовлення та спробуємо створити графічне зображення майбутнього виробу. 

Тема нашого уроку " Історичні відомості про розвиток мистецтва штучних декоративних квітів. Види декоративних квітів".(записати в зошит)

Але перш ніж перейти до ознайомлення з даним проєктом, спробуємо скласти наш план роботи (записати в зошит):

1. Обрати тему проєкту (декоративні квіти).

2. Обговорити тему з родиною на предмет необхідності такого виробу, його практичного застосування, виділення коштів на придбання матеріалів (фетр різнокольоровий, а саме жовний, червоний/помаранчевий/фіолетовий/синій та зелений, проволока/шпажки, горщик )

3. Вивчити літературу з обраної теми.

4. Знайти цікавий історичний матеріал про прикраси із штучних квітів.

5. Розглянути різні варіанти виконання практичної частини проєкту.

6. Розробити власний ескіз виробу.

7. Виготовити виріб.

8. Захистити проєкт. 

Отже, перегляньте презентації та ознайомтесь із появою декоративних квітів та різновидом матеріалів, які можна використати для їх виготовлення:


  • Аранжування квітів у різних країнах


  •     Мало мати красиві квіти — бажано, щоб вони були особливо гарними. Для цього потрібно дібрати для них вазу, уміти їх скомпонувати. Цьому навчає мистецтво аранжування квітів (флористика).
        Отже, аранжування квітів — це створення букетів, квіткових композицій, уміння за допомогою квітів, листя, гілок висловити свої думки і почуття, створивши справжні вироби мистецтва.

    У кожного народу існують свої традиції створення квіткових композицій. Вони враховують особливості житла, клімату, навіть темперамент людей. У світі найбільш відомі європейська і японська школи аранжування квітів.
    Так, в Англії збереглись класичні риси аранжування квітів. Для цих композицій характерна значна кількість квітів, трикутна чи серпоподібна форма букетів.

    Французьке мистецтво аранжування має свої характерні особливості. Неабияку увагу у ньому приділяють поєднанню фарб, тонкій гамі кольорів, ніжним пастельним тонам.
    Голландці працюють в класичному стилі, але широко використовують фольклорні елементи. Вони надають перевагу невеликим кошикам з майстерно підібраними квітами, поставленими у низькі плоскі вази. Для цієї країни характерні композиції з тюльпанів, нарцисів, гіацинтів.
    В Італії переважають великі квіти, яскраві кольори композицій.
    Німці надають великого значення забарвленню і кількості квітів. Вітаючи наречених, вони дарують тільки білі і рожеві гвоздики і кали. У них рожевий букет підкреслює повагу, червоний —  символізує симпатію і любов.
    У Польщі квітка кали символізує смуток, траур, тугу.

    Але жодна країна не досягла у квітковому аранжуванні таких висот, як Японія. Японці, на відміну від європейців, вбачають красу насамперед у природних лініях стебла, у формі і комбінації окремих квітів. Японська традиція складання художніх композицій із квітів (ікебана), що буквально означає «живі квіти», з’явилась ще в XIII ст. В Японії існує спеціальна школа, яка має мільйони студентів у країні й численну армію прихильників у всьому світі. Ця школа готує фахівців ікебани. Японська школа квіткового аранжування звертає основну увагу на лінію, рослин використовується небагато, добре видно окремі квіти, стебла, гілки.


 Інструменти і приладдя для виготовлення штучних квітів

Квіти з гофрованого чи кольорового паперу  недовговічні, вони годяться тільки для прикрашання сцен і карнавальних костюмів. Для оздоблення одягу, головних уборів квіти виготовляють із шовку, бархату, шкіри, фетру, батисту, крепдешину. А ми будемо виготовляти квіти із текстильних матеріалів, а саме із фетру. 

Фетр - це той матеріал, який не потребує особливої презентації, адже вироби з фетру давно стали одними з найпопулярніших напрямків у хенд-мейд, а що найцікавіше, фетр - один з найстаріших матеріалів, адже валяти з вовни щільну і грубу тканину навчилися азіатські кочівники ще в далекий період неоліту. Тканину, валяну з вовни, спочатку використовували для виготовлення намету і теплого верхнього одягу, пізніше, почали виготовляти досить гарні повстяні килими.

Згодом виготовлення повстяної тканини тільки набирало обертів і даний вид ремесла поширювався на все нові землі і держави. Самий розквіт припав на період одомашнення коней, кіз і овець.

Так як в наступні епохи з'явилися більш витончені види тканин, які істотно потіснили за популярністю повсть, фетр використовувався деякий час тільки для валяння і пошиття валянок і фетрових капелюшків.


Нове життя повстяного матеріалу почалася завдяки цікавим дизайнерським задумам, де фетр став використовуватися для створення дрібних аксесуарів, виготовлення бантиків і квітів, а також, для пошиття сумочок. На сьогоднішній день фетр застосовується дуже активно як любителями в області хендмейд, так і великими компаніями зі всесвітньо відомими іменами. Багато позитивних властивостей фетру дозволяють використовувати даний матеріал для виготовлення безлічі дивовижних речей. Крім цього, сучасний фетр істотно відрізняється від перших зразків, цей матеріал давно став більш різноманітним, високодекоративним, з'явилися нові підвиди фетру, завдяки яким, істотно розширюються і творчі кордони, і сфери застосування фетру, і унікальність, а також, різноманітність готової продукції. 

Тому цей матеріал, саме для нашого проєкту.

Домашнє завдання:

Ознайомитись із матеріалом уроку, створити ескіз майбутнього виробу та знайти цікавий історичний матеріал про прикраси із штучних квітів.

Результат роботи (записи в зошиті, ескіз малюнка)

надішліть за адресою vika6531@ukr.net


Немає коментарів:

Дописати коментар