Урок 27-28
Проєкт "Подарунки та сувеніри до новорічних свят"
Історія сніговика.
Виготовлення ялинкових і різдвяних іграшок та прикрас з різних матеріалів
Мотивація навчальної діяльності
Сніговик – герой новорічних свят. Зазвичай сніговика ми ліпимо на вулиці зі справжнього снігу, зі справжньою морквиною. Але існують і інші варіанти, як зробити сніговика вдома. Саме про це сьогодні і поговоимо...
Друже! Чи замислювався Ти над тим, що символізує сніговик за Твоїм вікном та кому вперше в цілому світі спало на думку зліпити такого зимового красеня?
Сьогодні я розповім Тобі незвичайну і дуже цікаву історію сніговика та відкрию таємницю його появи на світ.
Уяви собі, наших улюблених, милих сніговичків раніше зображали величезними, злими сніговими монстрами. І не дарма — адже колись зими були затяжними і набагато холоднішими, тож приносили в домівки чимало клопоту.
Вважалося, зліпити снігову бабу в час повного місяця — накликати на себе нещастя і нічні кошмари. А в Норвегії вірили, що розглядати сніговиків уночі з-за штор небезпечно! Зустріти снігову фігуру ввечері вважалось поганим знаком. Тому в темний час доби її намагалися обійти стороною. Це вже потім сніговики стали невід’ємними символами зимових свят.
На Русі сніговиків ліпили з давніх-давен та поважали, як і володаря зими Мороза. Сніговиків просили про зменшення лютих морозів. Наші предки вірили, що хурделицею, снігопадами керують духи-жінки. Тому і ліпили на своїх подвір’ях снігових баб. Цікаво, що інші європейці завжди вважали снігову бабу чоловіком. Англійською це звучить«snowman».
Християнська легенда розповідає, що сніговики — це янголи. Адже сніг — дар з неба. Ці зимові герої передають Богові прохання людей. Тому зі «свіжого» снігу ліпили маленького сніговичка і шепотіли йому сокровенні бажання. Вважалося, як тільки фігурка розтане, бажання буде доставлено на небеса та неодмінно здійсниться.
В Європі сніговиків завжди розкішно прикрашали: вбирали в гірлянди, закутували в шарфи та давали в руки великі, густі мітли. Ніс із морквини задобрював духів урожаю та родючості. Перевернуте відро символізувало достаток в сім’ї.
Цікавий звичай прикрашати сніговика намистом з головок часнику (для здоров’я родини і захисту від злих духів) існував у Румунії.
Лише в XIX сніговики «стали» добрими героями новорічних казок, з’явилися на вітальних листівках та завоювали любов дитячих сердець.
Тому сьогодні ми спробуємо разом виготовити ще одного зимнього героя – «Сніговичка", який сподіваюся виконає наше найзаповітніше бажання!
Практична робота
Магніт/підвіска "Сніговичок"
Матеріали та інструменти:
- фоаміран (білий, жовтий, червоний, зелений)
- зубочистка або шпажка
- ножиці
- клей швидкої фіксації (термоклей, Момент, Глобус)
- кулькова ручка чорного кольору
- фломастер білого кольору
- рум'яна (тіні. олівець) для щічок
- магніт/ нитка для підвіски
Послідовність роботи
1. Роздрукуйте або намалюйте від руки шаблон "Сніговичка" та виріжте за допомогою ножиць. Висота - 10 - 12 см.
Немає коментарів:
Дописати коментар