четвер, 21 січня 2021 р.

11 клас 22.01.2021

     Художнє конструювання форми та композиції оздоблення.              Добір конструкційних матеріалів та інструментів

КУХОННИЙ РУШНИК - наш наступний проєкт.

Здавалося б, рушник на кухні служить одній меті - допомагає підтримувати руки в сухому і чистому стані під час кухонної метушні. Однак декоративна складова відіграють не меншу роль. Кухонні рушники, як і будь-який інший текстиль на кухні можна зробити своїми руками, зробити це красиво, і з їхньою ж допомогою додати в інтер`єр кухні ще один декоративний елемент ручної роботи.


Як зробити рушник своїми руками? Для цього нам знадобиться зовсім небагато. Невеликий відріз тканини який  добре вбирає вологу і швейна машинка - це мінімальний набір, за допомогою якого можна зробити найпростіший рушник, витративши для цього мінімум зусиль. Для максимального набору додаємо кольорові нитки, кольорові аплікації з тканини, пару-трійку гудзиків, трохи фантазії або готову ідею від майстрів цієї справи. Результат не змусить себе чекати - оригінально оформлений рушник потрібної кольорової палітри, розміру і якості стане прикрасою вашої кухні.

Не будемо також зациклюватися на простій формі, адже красивий рушник - не обов`язково прямокутний. Трохи фантазії і майстерності володіння швейним інструментом і можна зробити наступні рушникові варіації:

-      Рушник овальної або округлої форми - не зовсім практично, але можливо, якщо інтер`єру кухні не вистачає саме округлих елементів декору.

-      Рушник у вигляді ляльки. Точніше, нам доведеться зробити ляльку у сукні, в якій буде пристебнуто рушник. Практично, можна приготувати заздалегідь з десяток нарядів для ляльки і регулярно їх міняти в залежності від свята і сезону. Кріпиться рушник до ляльки дуже просто - за допомогою гудзиків.

-      Набір невеликих рушників скріплених між собою кнопками. Змотавши такі рушники в рулон, отримаємо якусь подобу паперових рушників - відмотав, руки один вечір витирав і в прання відправив. Практично, оригінально і гігієнічно. Кнопки для скріплення рушників, природно, варто вибрати пластмасові.

-      Невеликий рушник для дітей з мультяшним оформленням.


ЯК ЗШИТИ КУХОННИЙ РУШНИК

1.  Вибираючи тканину, пам`ятайте, що рушник на кухні має добре вбирати вологу і добре сохнути. З такою місією добре справляються вафельні і бавовняні рушники, а лляні лише після декількох разів прання стають м`якшими.

Вафельна тканину - це тканина, вироблена зі 100% бавовни і оброблена таким чином, що на ній розташовуються квадратики. Саме квадратики дозволяють поліпшити гігроскопічність матеріалу. Вона давно застосовується для пошиття рушників і її якість перевірена часом.


2.  Після вибору тканини визначаємося з формою рушника і наявністю декоративних елементів. Я  рекомендую почати зі звичайного рушники прямокутної форми.  

Наш проєкт в готовому вигляді має бути ось такий:

Отже, до наступного уроку вам необхідно буде підготувати:

1. тканину для рушничка розміром 50х30см.

2. 2 клаптики тканини кольорової для оформлення застібки        розміром  25х20 см.

3. нитки в колір тканини.

4. гудзик діаметром 2 см.

5. ножиці.

Домашнє завдання:

Підготувати необхідні матеріали для виготовлення кухонного рушника.

Результат роботи (матеріали) сфотографувати і 

надіслати на ел.пошту vika6531@ukr.net



Немає коментарів:

Дописати коментар